Organizacja dyżuru wakacyjnego

Organizacja dyżurów wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Otwock
lipiec – sierpień 2020 r.

Przedszkole / oddział przedszkolny jako tzw. placówka nieferyjna funkcjonuje przez cały rok,
z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący zgodnie z § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r., w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół
i publicznych przedszkoli.

• Funkcjonowanie placówek będzie dostosowane do aktualnych przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego tj. w godz.8:00 – 16:00 wg. procedury bezpieczeństwa epidemiologicznego zatwierdzonej przez SANEPID w Otwocku dla otwockich placówek oświatowych.
  • Z dyżurów mogą skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Otwock. W celu zapewnienia dzieciom i nauczycielom bezpieczeństwa, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych nie będą prowadziły opieki dla dzieci z innych placówek bowiem przemieszczanie się dzieci między placówkami zwiększyłoby niebezpieczeństwo zarażenia wirusem.
  • We wszystkich przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych przy szkołach podstawowych obowiązują te same zasady i terminy zapisów.
  • Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dzieckiem/ wychowankiem w domu, a tym samym zapewnienia sprawowania opieki we własnym zakresie i należą do grup priorytetowych (pracownicy systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu, przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid -19). W następnej kolejności przyjmowane są pozostałe dzieci zgodnie z kolejnością zgłoszeń.
  • Termin składania „kart zgłoszenia dziecka do przedszkola/ oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej na dyżur wakacyjny” w placówkach trwa od 15 czerwca 2020 roku do 19 czerwca 2020 roku.
  • Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola/ oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej rodzice pobierają w macierzystej placówce – karta powinna być ostemplowana.
  • Wypełnioną „kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola/ oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej na dyżur wakacyjny” rodzice składają w terminie określonym w harmonogramie zapisu dzieci na dyżur wakacyjny w lipcu i sierpniu 2020 roku.
  • Lista dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny w danym przedszkolu zostanie wywieszona 23 czerwca 2020 roku o godzinie 14:00 na tablicy ogłoszeń danej placówki oraz jej stronie internetowej.
  • Rodzice dzieci zakwalifikowanych na dyżur wakacyjny są zobowiązani uiścić opłatę za żywienie dziecka według stawki obowiązującej w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej w wysokości zgodnej z zadeklarowanym czasem pobytu dziecka w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej.
  • Opłatę za wyżywienie w czasie dyżuru wakacyjnego należy wnieść w terminie od 23 czerwca 2020 roku do 26 czerwca 2020 roku, na rachunek wskazany przez dyrektora placówki. W treści przelewu należy wpisać „opłata za żywienie na dyżurze wakacyjnym w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej nr ……- imię i nazwisko dziecka”.
  • Niewniesienie opłaty za żywienie dziecka w ustalonym terminie będzie traktowane, jako rezygnacja z miejsca w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej.
  • Opłatę za świadczenia udzielane przez placówki poza czas przeznaczony na zapewnienie bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki rodzic jest zobowiązany uiścić w ostatnim dniu obecności dziecka w placówce.

Numery kont

OPŁATA ZA ŻYWIENIE